Online Öğrenci

336

YKS'ye KALAN

0GÜN

2014 LYS Başvuru Rehberi

2014 LYS Başvuru Rehberi

2014 LYS Başvuru Rehberi

21
Nisan

2014 LYS Başvuru Rehberi

lys klavuz , lys başvuru rehberi , lisans yerleştirme sınavı |21-04-2014 | Yorumlar:29 | Bu yazı 8793 kere okunmuş.

LYS başvuruları bugün başladı ve 30 Nisan'a kadar sürecek. LYS kılavuzuna göre LYS başvuru ücreti de belli oldu.

 

2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kapsamında 23 Mart 2014'te yapılan 2014 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarına göre, YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, isterlerse Lisans Yerleştirme Sınavlarına başvuru yapabilecek.

 

Son Tarihi Kaçırmayın Uzatma  Yapılmayacak

LYS'lere girme hakkı kazanan adaylardan, LYS'lere başvuru yapmak isteyenlerin, 21-30 Nisan 2014 tarihleri arasında LYS başvurularını yapmaları gerekecek. Başvuru süresi uzatılmayacak.

 

Yeni Kılavuz Yok

LYS'ler için ayrı bir kılavuz bulunmayacak. 2014 ÖSYS Kılavuzu, LYS'ler de dahil, ÖSYS Sistemi ile ilgili tüm ilke ve kuralları kapsıyor. Adayların, başvuru yapmadan önce bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

 

LYS'lere katılma hakkı elde eden adaylar, 5 LYS'den, hesaplanmasını istedikleri LYS puanına uygun istedikleri sınava katılabilecekler.

 

LYS Ücretleri

LYS sınav ücreti (Girmek istediğiniz her bir LYS için)      : 25 TL

Başvuru hizmet ücreti                                                        : 3 TL

 

 

LYS başvuruları İnternet aracılığıyla bireysel olarak aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr) ya da herhangi bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabilecektir. Başvurusunu Başvuru Merkezi aracılığıyla yapan adaylar 3,00 TL Başvuru Hizmeti Ücreti ödeyeceklerdir.

LYS Ücretleri Nereye Yatırılcak ?

 

LYS başvuruları ve sınav ücreti bilgileri ÖSYS Kılavuzunda yer alıyor. Adaylar, tüm PTT işyerlerinden, Akbank, T. Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, TC Ziraat Bankası, Türk Ekonomisi Bankası ve Denizbank'ın tüm şubeleri ile internet bankacılığı aracılığıyla sınav ücretini yatırabilecek. Adaylar, sınav ücretini ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "Ödemeler" alanından kredi kartı ya da banka kartıyla da yatırılabilecekler.

 

 

LYS başvuruları için adayların yapmaları gereken işlemler şunlardır:

 

 1. Hangi LYS’lere girmek istediklerine karar vermek (Adayların LYS’lerin tamamına katılarak kendileri için tüm LYS puan türlerinin hesaplanmasını sağlamaları önerilir.

 2. Sınav ücretini yatırmak (Sınav ücreti adayın girmek istediği her bir LYS için 25.00 TL'dir. Sınav ücretini yatırmak başvuru için yeterli değildir, başvurunun tamamlanmasını sağlamaz.)

 3. İnternet veya bir Başvuru Merkezi aracılığı ile başvurularını yapmak (Sınav ücreti yatırıldıktan sonra başvuru işlemi bireysel olarak İnternet aracılığıyla aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr) ya da bir başvuru merkezinden tamamlanmalıdır).

 4. Başvuru tamamlandıktan sonra başvuru süresi içinde başvuru bilgilerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden mutlaka kontrol etmek, başvuru bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinerek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklamak

 

Ayırntılı bilgi için :http://www.osym.gov.tr/

 Doping Hafıza Eğitimleri hakkında bilgi almak için bizi 0212 236 74 41  numaralı telefonumuzdan arayabilir,


 Whatsapp 0531 260 97 79  

veya yukarıdaki butona tıklayarak WhatsApp bilgi hattımıza ulaşabilirsiniz.

 1. Elif Tarakçı
  Elif Tarakçı

  2014-04-20 00:00:00

  Merhaba ben denizli'den Elif. öncelikle size yazmamın sebebi seminerinize daha katılmadım. İzmir'e geleceğinizi öğrendim. videoları izledim etkili olacağına inanıyorum. Denizli'ye gelme gibi bir olasılığınız var onu öğrenmek istiyorum. bana döneseniz sevinirim teşekkürler..

Siz de Yazın