Online Öğrenci

336

YKS'ye KALAN

0GÜN

2015 YGS Giriş Yerleri ve Tavsiyeler

2015 YGS Giriş Yerleri ve Tavsiyeler

2015 YGS Giriş Yerleri ve Tavsiyeler

06
Ocak

2015 YGS Giriş Yerleri ve Tavsiyeler

ygs giriş yerleri , ygs giriş okulları , ygs giriş belgesi , ygs sınavı , ygs kitapçık , ygs klavuz , ygs giriş tarihi |06-01-2015 | Yorumlar: | Bu yazı 8830 kere okunmuş.

2015 Ygs’nin yaklaşmasıyla birlikte başvurularını yapan adaylar, Ygs’ye giriş yerlerinin açıklanmasını bekliyor. 2015 Ygs Giriş Yerleri Ygs’ye son 2 hafta kala açıklanması bekleniyor.

 

Sınava nerede, hangi okulda girebileceğiniz hakkında detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bilindiği üzere ÖSYM’ye sınav başvuruları yapılırken sistem adaylara iki il seçme hakkı tanıyor. Seçenekleri dolduran adaylar, sınava girmek istediği ile ve bölgeleride seçerek başvurularını tamamlıyor. ÖSYM sistem tarafında adayları seçimlere göre çeşitli okullara yerleştiriyor. 2015 Ygs giriş yerleri bu şekilde belirleniyor. Sistem yerleştirmeyi yaparken boy-kilo ölçütlerini esas alıyor. Bu nedenle adayların bu ölçütleri doğru şekilde doldurması önemli bir diğer nokta.

Üniversite sınavlarının ilk bölümü olan 2015 YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) sınav giriş yerleri belli oldu. ÖSYM'nin açıklamasına göre, 15 Mart'da gerçekleşecek 2015 YGS sınavına başvuran üniversite adaylarının, sınava girecekleri bina veya salonlar belli oldu. YGS 2015 sınavına giriş yerinizi öğrenmek aşağıdaki linke tıklayabilir ya da ÖSYM'nin sitesi olan 'ais.osym.gov.tr' adresinden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. 

Giriş Yerimi Nasıl Öğrenebilirim?

ÖSYM tarafından resmi açıklama yapıldığında aşağıdaki linkten ais üzerinden şifrelerinizi girerek sınav giriş yerlerinize ulaşabilirsiniz.

2015 YGS giriş yeri ais giriş

Giriş Yerimi Öğrendikten Sonra Ne Yapmalıyım?

Adayların giriş yerlerini öğrendikten sonra mutlaka sınava girecekleri sınıfı görmeleri öneriliyor.  Bu öneriyi ilk ağızdan yani birebir ÖSYM’den gelen açıklamayla zenginleştirelim. Aşağıda sınav giriş yerleri ile alakalı ÖSYM’nin yaptığı resmi açıklamayı okuyabilirsiniz.

 

ÖSYM’den YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA:

 

Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ÖSYM’nin ”http://ais.osym.gov.tr” internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. 

Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus Cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

 Doping Hafıza Eğitimleri hakkında bilgi almak için bizi 0212 236 74 41  numaralı telefonumuzdan arayabilir,


 Whatsapp 0531 260 97 79  

veya yukarıdaki butona tıklayarak WhatsApp bilgi hattımıza ulaşabilirsiniz.

Siz de Yazın