Online Öğrenci

336

YKS'ye KALAN

0GÜN

YGS Sona Erdi ve İlk Sorular Yayınlandı.

YGS Sona Erdi ve İlk Sorular Yayınlandı.

YGS Sona Erdi ve İlk Sorular Yayınlandı.

15
Mart

YGS Sona Erdi ve İlk Sorular Yayınlandı.

ygs sonuçları , ygs sınavı , ygs klavuz , ygs kitapçık , ygs soruları , ygs döküman |15-03-2015 | Yorumlar: | Bu yazı 15367 kere okunmuş.

Yükseköğretime Geçiş sınavı sonra bitti. Sınav sorularından rastgele seçilen sorular ÖSYM'nin resmi sitesinden erişime açıldı.

 
 

YGS'de, Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen ortak müfredata dayalı Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri testi yer aldı. YGS'de öğrencilere Türkçe'den 40, tarihten 15, coğrafyadan 12, felsefeden 8, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5, temel matematikten 40, fizikten 14, kimyadan 13, biyolojiden ise 13 soru soruldu.

 

2015-YGS'de sorulan soruların, rastgele seçilen yüzde 20'si (32 soru) tüm adayların ve ilgililerin erişimine ÖSYM'nin internet sitesinden açıklandı.

 

Soruların geri kalan yüzde 80'i de sınav sonuçlarının açıklanmasından hemen sonra, 10 gün süreyle, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi (ais.osym.gov.tr) üzerinden adayların T.C. kimlik numaraları ve kişisel şifreleriyle adayların cevap kağıdı görüntüsü, cevap anahtarıyla birlikte adayların kişisel bilgi edinme amaçlı erişimine açılacak.

 

Bu sorulara ait telif hakları bedelli ya da bedelsiz olarak hiçbir kişi veya kuruluşa devredilmeyecek ve bu soruların kişisel ya da toplu her türden paylaşımı (basımı, yayımı, dağıtımı) yasak olacak, paylaşanlar hakkında 5846 sayılı Kanun kapsamında yasal işlem başlatılacak.

 

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, YGS sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.

 

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse LYS'ye başvurabilecek. 

 

 Doping Hafıza Eğitimleri hakkında bilgi almak için bizi 0212 236 74 41  numaralı telefonumuzdan arayabilir,


 Whatsapp 0531 260 97 79  

veya yukarıdaki butona tıklayarak WhatsApp bilgi hattımıza ulaşabilirsiniz.

Siz de Yazın