Online Öğrenci

336

YKS'ye KALAN

0GÜN

Toplu Taşıma Öğrencilere Ücretsiz!

Toplu Taşıma Öğrencilere Ücretsiz!

Toplu Taşıma Öğrencilere Ücretsiz!

12
Haziran

Toplu Taşıma Öğrencilere Ücretsiz!

lys sınavı ulaşım , lys toplu taşıma , toplu taşıma öğrencilere ücretsiz |12-06-2015 | Yorumlar: | Bu yazı 15000 kere okunmuş.

Öğrencilerin yol sıkıntısına karşı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Toplu ulaşımı ücretsiz yapma kararı aldı.

 

 

Bu karara ilişkin öğrenciler sınav yerlerine giderken kullanacağı toplu ulaşım aracına binmeden önce sınav belgelerin görevlilere göstererel ücretsiz olarak faydalanabilirler.

Ücretsiz olarak İETT Otobüsü, Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Tramvay, Hafif Metro, Metro, Füniküler, Otobüs AŞ Otobüsleri ile Özel Halk Otobüslerinde seyahat edecek.

 

13 - Haziranda olan LYS-4 sınavında

Sosyal Bilimler testi 44 tarih sorusu, 30 Felsefe Grubu sorusu ve 16 Coğrafya sorusu olmak üzere toplam 90 sorudan oluşuyor.

 

  • Tarih testinde özellikle Soğuk Savaş Dönemi, 20. Yüzyıl Başlarında Dünya, Türk Dünyası konularına önem vermek adaylar için faydalı olacaktır. 

  • Coğrafya testinde güncel-beşeri coğrafi olaylar hakkında bilgi sahibi olmak adayları diğer adaylar karşısında bir adım öne geçirecektir.

  • Sosyoloji soruları da yine günlük yaşamdan ve güncel konulardan yararlanarak oluşturulan sorular.

14 - Haziranda olan LYS-1 Matematik sınavında 

 
  • Limit

  • Türev

  • İntegral

 

adayların özellikle bu 3 konuya daha çok dikkat etmeleri gerekiyor. En çok sorunun geldiği bu 3 konu sizi diğer adaylardan öne geçirecektir.

 
14 - Haziranda olan LYS-5 Yabancı Dil sınavında ise
 

2015 Lys-5 (Yabancı Dil Sınavı) Konuları’nda üç önemli husus çok önem taşıyor.Sınavda okunan metni anlama ve yorumlama, dil bilgisi ve kelime bilgileri, ve çeviri bilgileri bu hususlardan. Cümle tamamlama, cevaba uygun soru bulma, anlam bütünlüğünü bozan ifadeleri bulma, metin kurma, İngilizce’den Türkçe’ye çeviri, Türkçe’den İngilizce’ye çeviri, diyalog tamamlama 2015 Lys-5 (Yabancı Dil Sınavı) Konuları arasında.

Doping Hafıza Başarılar Diler.
 Doping Hafıza Eğitimleri hakkında bilgi almak için bizi 0212 236 74 41  numaralı telefonumuzdan arayabilir,


 Whatsapp 0531 260 97 79  

veya yukarıdaki butona tıklayarak WhatsApp bilgi hattımıza ulaşabilirsiniz.

Siz de Yazın