Online Öğrenci

336

YKS'ye KALAN

0GÜN

LYS - 1 Matematik Soru ve Cevapları Açıklandı

LYS - 1 Matematik Soru ve Cevapları Açıklandı

LYS - 1 Matematik Soru ve Cevapları Açıklandı

15
Haziran

LYS - 1 Matematik Soru ve Cevapları Açıklandı

lys 1 sorular , lys 1 matematik sorular ve cevaplar , lys 1 cevap anahtarı |15-06-2015 | Yorumlar: | Bu yazı 10396 kere okunmuş.

Üniversite adaylarının katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavları LYS - 1 14 Haziran'da yapıldı.

 

 

Açıklanan ÖSYM duyurusunda:

2015-LYS: Sosyal Bilimler Sınavı, Matematik Sınavı ve Yabancı Dil Sınavının Temel Soru Kitapçıklarında Yer Alan Soruların % 20’sinin Yayımlanması ve ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden Adayların Erişimine Açılması

 

2015-LYS kapsamında uygulanan Sosyal Bilimler Sınavı (2015-LYS4) ile Matematik Sınavı (2015-LYS1) tamamlanmıştır.

 

2015-LYS4, 2015-LYS1 ve 2015-LYS5’te yer alan her bir test için test sorularının tamamından rastgele seçilen % 20’si “Temel Soru Kitapçıkları” adı altında, hiçbir telif bedeli talep edilmeksizin aşağıda belirtilen tarih ve saatte ÖSYM’nin İnternet sitesinden kamuoyunun erişimine açılacaktır. Yayımlanan % 20 dışında kalan diğer sınav sorularının telif hakları bedelli ya da bedelsiz olarak hiçbir kişi veya kuruluşa devredilmeyecek ve bu soruların kişisel ya da toplu her türden paylaşımı (basımı, yayımı, dağıtımı) yasak olacak, paylaşanlar hakkında 5846 sayılı Kanun kapsamında yasal yollara başvurulacaktır.

 

Sınav sorularının tamamı ise ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminden 10 gün süreyle sadece ilgili sınava/sınavlara başvuran adayların erişimine açılacaktır. İlgili sınava/sınavlara başvuran adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve kişisel şifreleri ile başvurmuş oldukları sınavın/sınavların sorularının tamamına erişebileceklerdir.

 

ÖSYM’nin İnternet sitesinden yayımlanan “Temel Soru Kitapçıkları” basın yayın organları tarafından, telif hakları ÖSYM’de saklı kalmak kaydıyla, herhangi bir telif hakkı bedeli ödenmeksizin kullanılabilecektir. “Temel Soru Kitapçıkları” adı altında ÖSYM’nin İnternet sitesinden yayımlanan sorular dışında kalan ve artık Merkezimize ait gizli bilgi olarak nitelenecek tüm soruların yazılı, görsel veya işitsel olarak herhangi bir yolla bir bütün olarak veya kısmen paylaşılması halinde, paylaşan kişi ve kuruluşlar hakkında ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

 

Matematik sınavı hakkında:

  • Matematik ve Geometri Sınavından oluşmaktadır. Bu sınav ÖSS'deki Mat-2 testine karşılık gelmektedir.

  • LYS - 1 üzerinde barajı aşmak için 2 test var. 50 soruluk Matematik Testi’nde 10 net, 30 soruluk Geometri Testi’nde 6 net gerekmektedir.

  • LYS - 1 Matematik Sınavı "Matematik Soru ve Cevapları" için: Matematik Soru ve Cevapları İçin Tıklayınız

 


 Doping Hafıza Eğitimleri hakkında bilgi almak için bizi 0212 236 74 41  numaralı telefonumuzdan arayabilir,


 Whatsapp 0531 260 97 79  

veya yukarıdaki butona tıklayarak WhatsApp bilgi hattımıza ulaşabilirsiniz.

Siz de Yazın