Online Öğrenci

336

YKS'ye KALAN

0GÜN

Üniversite adaylarına ‘akıllı’ doping

Üniversite adaylarına ‘akıllı’ doping

Üniversite adaylarına ‘akıllı’ doping

02
Temmuz

Üniversite adaylarına ‘akıllı’ doping

üniversite hazırlıkta doping , akıllı ve hızlı üniversiteye hazırlık , üniversiteye hazırlıkta akıllı yöndem |02-07-2015 | Yorumlar: | Bu yazı 7281 kere okunmuş.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, üniversite adaylarına tercihlerde kolaylık sağlayan akıllı cep telefonu uygulaması 'UTM Cep Tercih'' ile öğrencilerin doğru ve bilinçli tercih yapmasını amaçladıklarını söyledi.

 

Üniversite adaylarının istedikleri okulu 25 bine yakın yükseköğretim programı arasından inceleyip karşılaştırabilecekleri akıllı tercih kılavuzu uygulaması 'UTM Cep Tercih', İstanbul Lisesi'nde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Adayların uygulamayla girmek istedikleri bölümleri görüntüleyebilecekleri, 2004 taban puanı, taban başarı sırası, geçen yıl kaç kişi tarafından kaçıncı sırada tercih edildiği, doluluk oranı,üniversitenin telefon numarası gibi detaylı bilgilere ulaşabileceklerini dile getiren Yıldız, '' Temel amacımız, çocuklarımızın doğru, bilinçli tercih yapmaları.Bu açıdan da bu uygulamayı çok önemli buluyoruz'' diye konuştu.

Uygulamanın sesle de yönlendirilme imkanıın bulunduğunu aktaran Yıldız, öğrenciler ve rehber öğretmenlerin uygulamayı rahatlıkla kullanabileceğini ifade etti.

 


 Doping Hafıza Eğitimleri hakkında bilgi almak için bizi 0212 236 74 41  numaralı telefonumuzdan arayabilir,


 Whatsapp 0531 260 97 79  

veya yukarıdaki butona tıklayarak WhatsApp bilgi hattımıza ulaşabilirsiniz.

Siz de Yazın