Online Öğrenci

336

YKS'ye KALAN

0GÜN

2018 KPSS Ortaöğretim ’e Son 1 Hafta Kala Bilmeniz Gerekenler

2018 KPSS Ortaöğretim ’e Son 1 Hafta Kala Bilmeniz Gerekenler

2018 KPSS Ortaöğretim ’e Son 1 Hafta Kala Bilmeniz Gerekenler

03
Ekim

2018 KPSS Ortaöğretim ’e Son 1 Hafta Kala Bilmeniz Gerekenler

kpss ne zaman , kpss önlisans , kpss sınav tarihi , kpss sınavı |03-10-2018 | Yorumlar: | Bu yazı 3434 kere okunmuş.

Binlerce adayın sabırsızlıkla beklediği 2018 KPSS sınavının gerçekleşmesine çok az bir süre kaldı.

Bu sene ortaöğretim ve önlisans mezunlarının gireceği KPSS için sınav yeri ve tarihleri açıklandı.

7 Ekim Pazar günü saat 10:15 ‘de düzenlenecek ve 130 dakika sürecek olan 2018 KPSS sınavı için sınav yerini hala öğrenmeyen adaylar ÖSYM’ nin resmi sitesinden sınava girecekleri okulu öğrenebilirler.

Adayların KPSS sınavına girebilmek için ‘Sınav Giriş Belgesi’ ile ‘T.C. Nüfuz Cüzdanı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport’unu yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Saat 10:00 ‘dan sonra hiç bir öğrencinin sınav binasına alınmayacağı ve dolayısıyla sınav giriş hakkının iptal olacağı ÖSYM aracılığıyla açıkca belirtilmiştir. Bu sebeple uzmanlar olacak herhangi bir aksiliğe karşın adayların sınav saatinden 1 saat önce sınav yerinde olmalarını tavsiye etmektedir.

KPSS sınavı süresince gerekli olacak olan kalem, silgi vb. araçlar ÖSYM tarafından temin edilecek olunup, yine ÖSYM tarafından belirlenmiş olan sınava girerken adayların yanlarında bulundurması yasak olan araç gereç ve eşyalara sahip olan öğrenciler sınav binasına alınmayacaktır.

Adayların eksik veya yanlış numaralandırılmış sayfaların tespiti için KPSS sınav kitapçığını, ileride doğacak herhangi bir sorunun sınav sonucunu etkilememesi veya sınavın geçersiz olmaması için dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekmektedir. Aynı şekilde sınava atanılan salonda girilmesi, soru kitapçığı ve cevap kağıdına işaretlemesi gereken bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması KPSS sınavının geçerli olması için dikkat edilmesi gereken başlıca maddelerdir.Doping Hafıza Eğitimleri hakkında bilgi almak için bizi 0212 236 74 41  numaralı telefonumuzdan arayabilir,


 Whatsapp 0531 260 97 79  

veya yukarıdaki butona tıklayarak WhatsApp bilgi hattımıza ulaşabilirsiniz.

Siz de Yazın