Online Öğrenci

336

YKS'ye KALAN

0GÜN

2019 LGS Tercih Sonuçları açıklandı

2019 LGS Tercih Sonuçları açıklandı

2019 LGS Tercih Sonuçları açıklandı

2020
Ağustos

2019 LGS Tercih Sonuçları açıklandı

lgs sınavı , lgs kayıt , lgs ek yerleştirme , lgs sonuçları , lgs son tercih , lgs ek tercih sonuçları | | Yorumlar: | Bu yazı 29457 kere okunmuş.

LGS tercih sonuçları MEB'in resmi sitesinden duyuruldu. Binlerce öğrenci ve velinin heyecanla beklediği nitelikli okul lise yerleştirmeleri MEB'i resmi sitesinde açıklandı.

2019 - 2020 eğitim öğretim dönemi için Milli Eğitim Bakanlığı iyi bir lisede eğitim alacak öğrencilerin başvurularını Liseye Geçiş Sınavı puanına göre belirlendi. Şimdide gözler nakil başvurularına çevrildi.

LİSE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

LGS sınavından istediği puanı alamayan adaylar yerel yerleştirmeler ile evlerinin yakınındaki liselere kayıt yaptıracaklar. Bu kayıt tarihlerinin ne zaman olacağı konusu ise şimdiden bireyler tarafından merak konusu oluyor. Peki, lise kayıt tarihleri ne zaman?

Lise kayıt tarihleri ne zaman yapılacak?

Tercih işleminin ardından herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları, 19-23 Ağustos'ta alım yapılacak.

Boş kontejanlarda da hiçbir yere yerleşme hakkı kazanamayan öğrenciler, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları, 19-23 Ağustos'ta alınacak.

Birinci nakil tercihleri 29 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

İkinci nakil başvuruları ise 5-8 Ağustos'ta yapılacak. Sonuçlar ise 10 Ağustos'ta açıklanacak.

 

 

Tercih Sonuçları İçin TıklayınDoping Hafıza Eğitimleri hakkında bilgi almak için bizi 0212 236 74 41  numaralı telefonumuzdan arayabilir,


 Whatsapp 0531 260 97 79  

veya yukarıdaki butona tıklayarak WhatsApp bilgi hattımıza ulaşabilirsiniz.

Siz de Yazın