Whatsapp'tan yaz Çağrı Merkezimiz
Menü

Destek

Destek
Milli Edebiyat Eser Özetleri
Milli Edebiyat Eser Özetleri Konusunu Öğrenmenin Ne Kadar Kolay Olduğunu Keşfet!
Bu videoda AYT Edebiyat dersindeki Milli Edebiyat Dönemi Eser Özetleri konusu içinde yer alan Ateşten Gömlek, Kiralık Konak ve Acımak eserlerinin özetini öğreneceksiniz.

Ateşten Gömlek eserindeki karakterlerin isimleri nelerdir? Kiralık Konak eserini özet şeklinde nasıl aklımda tutabilirim? Acımak romanının konusu nedir? gibi sorulara bu video ile cevap bulabilecek ve sınavlarda eser özetleri sorularında siz de başarı sağlayabileceksiniz.

Halide Edip Adıvar’a ait olan Ateşten Gömlek adlı romanda başlıca karakterler olan Ayşe, İhsan, Peyami; Yakup Kadri Karaosmanoğlu’na ait olan Kiralık Konak adlı romanda başlıca karakterler olan Sakine Hanım, Servet Bey; Reşat Nuri Güntekin’e ait olan Acımak adlı romanda başlıca karakterler olan Zehra ve Mürşit Efendi gibi birçok karakteri bu videoyu izledikten sonra kolaylıkla öğreneceksiniz.

Milli Edebiyat Dönemi eser özetleri sorularında nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle soruda verilen parçayı dikkatlice okumalı ve parçanın içindeki kişilerden ve genel olarak parçanın konusundan bu parçanın hangi yazara ve eserine ait olduğu saptanmalıdır.
Doping Hafıza Reflekslerle Matematik
Serüvenlerle Fizik-Kimya-Biyoloji
Doping Hafıza Tarih Yolculuğu ve Coğrafya Macerası
Diğer paketleri incele
Hızlı Erişim Menüsü
AYT Örnek Videolar
Hızlı Erişim Menüsü
1
Sorularınızı Yanıtlayalım
Sepete Git