Whatsapp'tan yaz Çağrı Merkezimiz
Menü

Destek

Destek
Tanzimat Dönemi Eser Özetleri
Tanzimat Dönemi Eser Özetleri Konusunu Öğrenmenin Ne Kadar Kolay Olduğunu Keşfet!
Bu videoda AYT Edebiyat dersindeki Tanzimat Dönemi Eser Özetleri konusu içinde yer alan Vatan Yahut Silistre, Araba Sevdası ve Sergüzeşt eserlerinin özetini öğreneceksiniz.

Vatan Yahut Silistre eserindeki karakterlerin isimleri nelerdir? Araba Sevdası eserini özet şeklinde nasıl aklımda tutabilirim? Sergüzeşt romanının konusu nedir? gibi sorulara bu video ile cevap bulabilecek ve sınavlarda eser özetleri sorularında yüzde yüz başarı sağlayabileceksiniz.

Namık Kemal’e ait olan Vatan Yahut Silistre adlı tiyatroda başlıca karakterler olan İslam Bey ve Zekiye; Recaizade Mahmut Ekrem’e ait olan Araba Sevdası adlı romanda başlıca karakterler olan Bihruz Bey ve Periveş; Sami Paşazade Sezai’ye ait olan Sergüzeşt adlı romanda başlıca karakterler olan Dilber ve Celal gibi birçok karakteri bu videoyu izledikten sonra kolaylıkla öğreneceksiniz.

Tanzimat Dönemi eser özetleri sorularında nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle soruda verilen parçayı dikkatlice okumalı ve parçanın içindeki kişilerden ve genel olarak parçanın konusundan bu parçanın hangi yazara ve eserine ait olduğu saptanmalıdır.
Doping Hafıza Reflekslerle Matematik
Serüvenlerle Fizik-Kimya-Biyoloji
Doping Hafıza Tarih Yolculuğu ve Coğrafya Macerası
Diğer paketleri incele
Hızlı Erişim Menüsü
AYT Örnek Videolar
Hızlı Erişim Menüsü
1
Sorularınızı Yanıtlayalım
Sepete Git