Doping Hafıza
Whatsapp'tan yazÇağrı Merkezimiz
Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi
Önemli:
Bu hizmeti ilk defa kullanmadan önce Mesafeli Satış Sözleşmesi'nin tamamını dikkatle okuyunuz.


Kullanıcı, Sözleşme konusu Dijital Hizmet'in ilk kullanımından veya çalıştırmasından itibaren işbu Sözleşmede geçen anlaşma koşullarıyla bağlı olduğunu, bu koşulları başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır. İşbu hükümleri kabul etmemesi halinde Kullanıcı, sözleşme konusu hizmetlerden yararlanamaz, dijital içerikleri izleyemez, dersleri takip edemez ve Dijital Hizmet'i kullanamaz. Bu koşullar dışındaki kullanım halleri Doping Bilişim telif haklarının ihlali olarak nitelendirilecektir. İşbu sözleşme hükümlerinin Kullanıcı tarafından kabul edilmemesi durumunda sözleşme konusu Dijital Hizmet'i satın almamak, Dijital Hizmet'in satın alınmış olması halinde kullanmaya devam etmemek Kullanıcı’ nın sorumluluğundadır. Doping Bilişim, sözleşmeye konu Dijital Hizmet'in kullanımına başlandıktan sonra işbu Sözleşme hükümlerinin kabul edilmemesi sebebi ile hiçbir sorumluluk kabul etmez. Söz konusu Mesafeli Satış Sözleşmesi hükümleri, Dijital Hizmet'in bilgisayar, tablet veya telefonda kullanılmasına bakılmaksızın bütün versiyonlarında geçerlidir.
Sözleşme konusu Dijital Hizmetle ilgili tüm fikri ve sınai haklar Doping Bilişim Teknolojileri A.Ş. (“Doping Bilişim”) e aittir. Doping Bilişim, dopinghafiza.com’ da yer alan herhangi bir dijital içeriğin izinsiz olarak kullanılması, çoğaltılması, yayılması, satışa sunulması ve benzeri durumlarda ilgili kişi veya kişiler hakkında hukuki ve cezai yaptırımlara başvurulacaktır.


1. KONU
İşbu Sözleşme'nin konusu; Alıcı' nın, Doping Bilişim’ e ait www.dopinghafiza.com web sitesinden elektronik ortamda satın aldığı, işbu Sözleşme' de ve Ön Bilgilendirme Formu’ nda bahsi geçen nitelikleri taşıyan, madde 3.'te belirtilen Dijital Hizmet’in satışı ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
İşbu Sözleşme kapsamında Kullanıcı’ ya sunulan Dijital Hizmet, seçmiş olduğu Dijital Hizmet içeriğinde yer alan kayıtlı içeriklerdir.
Alıcı, satışa konu Dijital Hizmet’in temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli gibi Dijital Hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda onayladığını ve sonrasında elektronik ortamda Dijital Hizmet’i satın aldığını işbu Sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. Ön Bilgilendirme Formu ve Alıcı adına gönderilecek Dijital Hizmet’in bedelini içerir fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçasıdır.


2. TARAFLAR VE TANIMLAR
2.1. Doping Bilişim
Unvanı    : Doping Bilişim Teknolojileri A.Ş. ("Doping Bilişim")
MERSİS No: 0310127578800001
Adres    : Çifte Havuzlar Mah. Eski Londra Asfaltı Cad. Kuluçka Mrk. B2 Block No: 151/1G İç Kapı No: 205 Esenler/İstanbul
Telefon (Müşteri Hizmetleri) : 0 212 236 74 41
E-mail    : info@dopinghafiza.com
Kep    : dopingbilisim@hs01.kep.tr
Web    : www.dopinghafiza.com
2.2. Alıcı
Adı Soyadı: ……….
Adres: ……………..
Telefon: ……………
E-mail: …………….
2.3. Kullanıcı
Alıcı ya da Alıcı’ nın Kullanıcı olarak bildirmiş olduğu kimse, İşbu Sözleşme konusu Dijital Hizmet'i kullanan kişidir. Kullanıcı’ nın sınırlı ehliyetsiz (ergin olmayan çocuk) olması halinde; Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin onaylanması ile Kullanıcı velisinin/vasisinin, Kullanıcı’ nın işbu Sözleşme’ nin tarafı haline gelmesine icazet verdiği kabul edilir.
Kullanıcı, işbu sözleşmenin kurulması esnasında vermiş olduğu bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunu ve sözleşmeye konu olan Dijital Hizmet'i hukuka aykırı bir amaçla kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder.


3. DİJİTAL HİZMET BİLGİLERİ VE ÜCRETİ
3.1. Alıcı, işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde (“Sözleşme”) ve Ön Bilgilendirme Formu’ nda özellikleri aşağıda detaylı olarak belirtilen özgün ve kayıtlı dijital içerik , hizmetlerini içermektedir. Hizmet Bedeli, tüm vergileri kapsar.


Paket Adı
Paket İçeriği
Toplam Tutar
…..
…..
….. TL

 


3.2. Satın alınan Dijital Hizmet’in diğer özellikleri ve kullanım koşulları dopinghafiza.com web sitesinde yer alan bilgilerde ve işbu Sözleşme'nin ayrılmaz parçası sayılan Ön Bilgilendirme Formu’ nda ve detaylı olarak belirtilmiştir.


4. DİJİTAL HİZMET KULLANIM (LİSANS) SÜRESİ
4.1. Dijital Hizmet kullanım süresi Alıcı tarafından satın alma işleminin gerçekleştiği tarihten itibaren  Dijital Hizmet bakımından dopinghafiza.com internet sitesinde, Dijital Hizmet detaylarında öngörülen tarihe kadar geçen süre boyunca (YKS, LGS, KPSS, DGS, ALES paketleri ve bunlara dahil olan Hızlı Okuma Teknikleri paketi ilgili olduğu sınav tarihine kadar; ara sınıflar için olan paketler ilgili akademik yıl boyunca; Hızlı Okuma 60 gün boyunca, tekli İngilizce paketleri, Turkish Doping paketleri 180 gün boyunca ve Dopiverse paketi satın alma tarihinden itibaren 1 yıl boyunca) Kullanıcı’ nın erişimine online platformda açılır.
4.2. Paket içeriğine dahil olması halinde; Çözücü kredi ve Koçum Yanımda görüşme ve mesaj hakkı süreleri, Doping Hafıza Dijital Hizmet süresince devam eder. Doping Hafıza Dijital Hizmet'inin sona erdiği gün, içerik dahilindeki Uygulama kredi ve/veya haklar, kullanılmamış olsa dahi silinir. Uygulama marketlerinden satın alınan paketlerle ilgili süreler paket içeriğinde belirtildiği gibidir.


5. CAYMA HAKKI
5.1. İşbu Sözleşme konusu Dijital Hizmet, online ve kayıtlı dijital içeriktir. Bu bakımdan, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’ a dayanarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/ğ Maddesi uyarınca “elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler” kapsamında kalması sebebiyle Alıcı’ nın cayma hakkı bulunmamaktadır.


6. ÖDEME YÖNTEMLERİ
6.1. Ödeme, aşağıda belirtilen yöntemlerden biri ile yapılabilecektir:
Kredi Kartı ile Ödeme: www.dopinghafiza.com web sayfasında satın alınmak istenen Dijital Hizmet’ in ödeme bilgileri aşamasında yer alan yönergelerin izlenerek kredi kartı kullanmak sureti ile belirli bankalarla anlaşmalı olarak, taksit seçenekleriyle yapılan ödeme yöntemidir. Bu ödeme yönteminin seçilmesi halinde, Hizmet Bedeli, yetkili elektronik ödeme sağlayıcı kuruluş tarafından tahsil edilmektedir. Taksitle ödeme yönteminin seçilmesi halinde, ödeme peşin fiyat üzerinden gerçekleşir, ödeme sağlayıcı kuruluştan kaynaklı vade farkı Alıcı’ ya yansıtılmaz.
Havale/Eft Yolu ile Ödeme: Ödeme, Doping Bilişim’ in www.dopinghafiza.com web sayfasında satın alınmak istenen Dijital Hizmet’ in “Havale/EFT ile Ödemek İçin” ödeme yönteminin seçilerek satın almanın devam ettirilmesidir. Ödeme işlemini tamamlamak için belirttiğiniz e-mail adresinize gönderilen banka hesap numaralarımızdan birine 5 gün içerisinde ödeme yapmanız gerekmektedir. Havale/EFT yolu ile ödeme sırasında ödeme açıklamasına, “Havale/EFT ile Ödemek İçin” butonunu tıkladığınızda size özel oluşturulan referans numarasını yazmanız gereklidir. Bu ödeme yönteminin seçilmesi halinde, ödeme sağlayıcı kuruluşlar tarafından ilgili ödeme için havale veya EFT masrafları Alıcı’ ya yansıtılabilir. Böyle bir durumda, Doping Bilişim’ in ilgili havale veya EFT masraflarından sorumluluğu yoktur
İyzico ile Ödeme: Ödeme, Doping Bilişim’in www.dopinghafiza.com web sayfasında satın alınmak istenen Dijital Hizmet’ in “iyzico ile Ödeme İçin” ödeme yönteminin seçilerek satın almanın devam ettirilmesidir. Alıcı, Onayla ve Devam Et butonunun tıklanmasının ardından iyzico Güvenli Ödeme sayfasına yönlendirilerek ödemesini gerçekleştirir. 
6.2.Ödeme sırasında Alıcı tarafından yapılabilecek hatalar nedeni ile ödemede çıkabilecek aksaklıklardan Doping Bilişim sorumlu değildir.
6.3. İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan ödemelerin bedelleri Alıcının kredi kartından otomatik olarak çekilir. Ödeme işlemi onaylandıktan sonra içerikler kullanıma açılır. Alıcı Havale/Eft ile ödemeyi gerçekleştirdiğinde, Dijital Hizmet ücretinin hesaba geçmesinin ardından 24 saat içerisinde Dijital Hizmet, Kullanıcı’ nın erişimine online açılır. Doping Hafıza https://www.dopinghafiza.com internet sitesi indirim veya artırım ücret uygulamasını döneme göre değiştirme hakkına sahiptir.


7. GENEL HÜKÜMLER
7.1. İşbu Sözleşme Alıcı ve Doping Bilişim arasında; Alıcı tarafından Ön Bilgilendirme Formu’ nun okunduğunun ve teyit edildiğinin; İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’ nin okunduğunun ve kabul edildiğinin beyan edildiği an internet üzerinden akdedilmiş olup, bu andan itibaren hüküm ve sonuçlarını doğurur. Sözleşme'nin bir nüshası Alıcı’ nın belirttiği e-mail adresine gönderilir.
7.2. Alıcı, satın aldığı Dijital Hizmet ile ilgili; Ön Bilgilendirme Formu’ nu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni onaylamasını ve Dijital Hizmet bedeline ilişkin ödemeyi gerçekleştirmesini müteakip başka bir işleme gerek kalmaksızın satış tamamlanır. Anılan onay işlemleri, Dijital Hizmet’ in kullanım kapsam ve şartlarını kabul anlamına gelir. Bu suretle Dijital Hizmet, belirli süre boyunca ve işbu Sözleşme’ de yer alan koşullarla Kullanıcı’ nın erişimine, online olarak açılır.
7.3. Dijital Hizmet yalnızca bir bilgisayar ve bir telefonda veya bir tablet ve bir telefonda kullanılabilir. Tablet ve bilgisayarda birlikte kurulum yapılamamaktadır. Hızlı Okuma paketi ise yalnızca bilgisayarda kullanılabilmektedir. Dijital Hizmet'in kullanıldığı cihazlardan herhangi birinin sıfırlanması veya değiştirilmesi durumlarında, her cihaz için en fazla 3 defa değişiklik yapılabilmektedir. Doping Bilişim, bu durumdan kaynaklanabilecek olası zararlardan sorumlu olmaz.
7.4. Dijital Hizmet’e ek olarak soru sorma hakkı, dijital ekspres öğrenme hakkı, rehberlik hakkı sağlaman Dijital Hizmet’in satın alınması ile Kullanıcı’nın Çözücü, Koçum Yanımda veya Şimdi Anladım uygulamalarına üyelik işlemi otomatik olarak tamamlanır. Kullanıcı bu bakımdan, https://kocumyanimda.com/, https://simdianladim.com/, https://cozucu.app/ yer alan “Kullanıcı Üyelik Sözleşmesi” lerini onaylamış kabul edilir. 
7.5. Alıcı, Kullanıcı’ ya ait bilgileri tam ve eksiksiz şekilde girmekle yükümlü olup, Alıcı’ nın eksik veya hatalı şekilde bilgi vermesi halinde Dijital Hizmet’in kullanıma açılamaması durumunda Doping Bilişim’ in sorumluluğu bulunmamaktadır. Alıcı, işbu Sözleşme’nin kurulması esnasında Doping Bilişim tarafından Kullanıcı’ ya ait kişisel verilerin işlenmesine ilişkin gerekli bilgilerin temin edildiğini, bu kapsamda Doping Bilişim ile paylaştığı Kullanıcı’ ya ait kişisel verileri paylaşmaya yetkili olduğunu, Kullanıcı’ ya yönelik KVKK kapsamında gerekli aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirdiğini (gereği halinde açık rızasını aldığını), bu sebeple her türlü sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul eder.
7.6. Satın alınan Dijital Hizmet’ in özelliğine göre, Ön Bilgilendirme Formunda ayrıntıları, süresi ve şekli belirlendiği üzere, taahhüt edilen edimler Doping Bilişim tarafından işbu Sözleşmeye ve Ön Bilgilendirme Formuna uygun olarak ifa edilir.
7.7. Satın alınan Dijital Hizmet programı, satış ve kullanımı 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile ilgili mevzuat hükümlerine tabidir.
7.8. Satın alınan her bir Dijital Hizmet programı Sözleşmede belirtilen sürede, her halde 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile Kullanıcı’ nın kullanımına açılır. Bu süre içinde Dijital Hizmet programı kullanıma açılmaz ise, Kullanıcı sözleşmeyi sona erdirebilir.
7.9. Alıcı, satın aldığı Dijital Hizmet programının bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Doping Bilişim’ in Dijital Hizmet programını içeren dijital içeriği Kullanıcı’ nın kullanımına açma yükümlülüğü sona erer.
7.10. Dijital Hizmet programını içeren dijital içerik Kullanıcı kullanımına açıldıktan sonra, Alıcı’ nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan program bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Doping Bilişim' e ödenmez ise, Doping Bilişim sözleşmeyi sona erdirir.
7.11. Doping Bilişim’ in öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve Dijital Hizmet programı süresinde kullanıma açılmaz ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini veya engel ortadan kalkana dek dijital içeriğin kullanıma açılmasının ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi havale/eft ile yapmış ise iptalinden itibaren iade ödemesi 10 gün içerisinde gerçekleştirilir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile ya da iyzico ödeme yöntemi ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 10 gün içinde Dijital Hizmet bedeli bankaya iade edilir. Ancak Alıcı, ilgili bankanın para iadesini hesabına 2-3 haftalık bir sürede yapabileceğini kabul eder ve Doping Bilişim’ in bundan doğan bir sorumluluğu olmadığını bilir.


8. KULLANICI’ NIN DİJİTAL HİZMET’İ KULLANIM KAPSAMI, YÜKÜMLÜLÜKLERİ VE BEYANLARI
Alıcı/Kullanıcı, madde 3’ te belirtilen Dijital Hizmet’i satın almadan önce Dijital Hizmet ile ilgili tüm ön bilgileri okuduğunu, anladığını, teyit ve kabul ettiğini internet ortamında onaylamakla beyan etmiş sayılır. Alıcı/Kullanıcı, söz konusu Dijital Hizmet’i satın alarak Ön Bilgilendirme Formunda ve belirtilen sınırlar ve şartlar kapsamında kullanım ve faydalanma hakkını elde etmiştir.
8.1. Kullanıcı’ nın Beyanları
Dijital Hizmet, internet erişimi gerektirir. Söz konusu internet bağlantısının sağlanması, kalitesi ve güvenliği Kullanıcı’ nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, Dijital Hizmet'in kullanılmasıyla ilgili olarak elektronik cihazından/cihazlarının donanımsal eksikliklerinden; internet kalitesi ya da erişiminden kaynaklanan sorunlardan Doping Bilişim’ in hiçbir koşul altında sorumlu olmayacağını kabul ve beyan eder.
İşbu Sözleşmeye konu Dijital Hizmet, internet erişimi gerektirir. Söz konusu Dijital Hizmet'in kullanılabilmesi bakımından internet bağlantısının sağlanması, kalitesi ve güvenliği Kullanıcı’ nın sorumluluğunda olup bu sorumluluk hiçbir koşul altında Doping Bilişim’ e yüklenemez. Kullanıcı, Dijital Hizmet'in kullanılması ile ilgili olarak elektronik cihazından/cihazlarından, her türlü donanımsal eksiklikten, internet kalitesi ve erişiminden kaynaklanan sorunlardan Doping Bilişim’in hiçbir şekilde sorumlu olmayacağını kabul ve beyan eder.
Kullanıcı, Doping Bilişim’in uzman, soru birimi ve teknik destek çalışanları dahil herhangi bir çalışanına genel ahlaka ve kamu düzenine aykırı, uygunsuz, onur kırıcı yorum, paylaşım, söz ve/veya davranışlarda bulunması halinde; Dijital Hizmet'in kullanımının Doping Bilişim tarafından tek taraflı olarak sonlandırılabileceğini, sistem dışına çıkarılabileceğini kabul ve beyan eder.
Kullanıcı, Dijital Hizmet'i kullanırken gerçekleştirdiği tüm eylemlerden sorumlu olduğunu kabul ve beyan eder.
8.2. Kullanıcı’ nın Yükümlülükleri
Kullanıcı, şifre ve Kullanıcı adının gizli kalması için gerekli dikkat ve özeni göstereceğini, şifreyi ve Kullanıcı adını herhangi bir üçüncü şahsa açıklamayacağını, Dijital Hizmet'i herhangi bir üçüncü şahsa kullandırmayacağını, şifresinin yetkisiz üçüncü şahıslar tarafından ele geçirildiğini öğrenmesi veya bundan şüphelenmesi halinde derhal Doping Bilişim’ e haber vereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
Kullanıcı, sözleşmeye konu Dijital Hizmet'i işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’ nde yer alan hükümlere uygun olarak kullanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
Kullanıcı, Dijital Hizmet'in yalnızca şahsı tarafından kullanılacağını, Dijital Hizmet'i üçüncü bir şahsa kiralamayacağını, satışını yapmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
Kullanıcı, satın alma esnasında vermiş olduğu bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunu ve bu bilgilerde sonradan meydana gelen herhangi bir değişikliği Doping Bilişim’ e derhal bildireceğini kabul beyan ve taahhüt eder.
Kullanıcı, Dijital Hizmet'i kullanırken herhangi bir gizlilik ihlali söz konusu olması halinde derhal ve gecikmeksizin Doping Bilişim’ i bilgilendireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
Kullanıcı, deprem, yangın, sel gibi tabii afetler veya savaş, terör eylemleri gibi sebeplerle, ya da internet altyapısı, veri hatları gibi ağ iletişim altyapısına dayalı unsurlarda meydana gelebilecek ve Doping Bilişim’ in elinde olmayan sebeplerle Dijital Hizmet'in kullanılamaması durumunda Doping Bilişim’ in herhangi bir sorumluluğunun olmayacağını, herhangi bir nam altında Doping Bilişim’ den tazminat veya diğer herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
Kullanıcı, almış olduğu ücretli içeriğe sahip içeriği kullanması veya indirmesi sebebiyle sistemine herhangi bir zarar geldiğini, indirilen içerikten dolayı sistemine virüs gibi kötü amaçlı kodların bulaştığını öne sürerek Doping Bilişim’ den herhangi bir tazminat talebinde veya diğer herhangi bir talepte bulunamaz.
Kullanıcı, Doping Bilişim’ in sunduğu Dijital Hizmet'i alması dolayısıyla Doping Bilişim tarafından elde edilen bilgilerin tamamen kendi rızası ile elde edilmiş olduğunu, Kullanıcı satın aldığı dijital içerikleri görüntüleyebilmesi için gerekli olan yazılımların (örneğin Media Player) lisanslı olduğunu, lisansız yazılımların kullanılmasından oluşabilecek herhangi bir sorundan Doping Bilişim’ in herhangi bir sorumluluğunun olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
Kullanıcı, sözleşme konusu Dijital Hizmet'i yalnızca bireysel olarak kullanacağını, herhangi bir üçüncü şahsın kullanımına izin vermeyeceğini, her ne şekilde olursa olsun ticari amaçla kullanmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
Kullanıcı, Dijital Hizmet'i kullanırken gerçekleştirdiği tüm eylemlerden sorumlu olduğunu kabul ve beyan eder.


9. DOPİNG BİLİŞİM’İN BEYANLARI VE TAAHHÜTLERİ
9.1. Doping Bilişim, işbu Sözleşme konusu Dijital Hizmet’in Ön Bilgilendirme Formunda belirtilen niteliklere uygun olmasından sorumludur. Doping Bilişim tarafından sağlanan Dijital Hizmet’lere ilişkin dijital içeriklerin Alıcı’ ya ait elektronik cihazlarda çalıştırılması için üçüncü taraflarca sağlanan uygulamalara ilişkin her türlü sorumluluk Kullanıcı’ ya aittir. Doping Bilişim, doğrudan doğruya Dijital Hizmet’le ilgili olmayan internet bağlantısı, cihaz, teknik ve Kullanıcı kaynaklı sorunlardan hiçbir koşul altında sorumlu tutulamaz. Ayrıca Doping Bilişim, Dijital Hizmet'in dayandığı yazılımın hatasız ve kesintisiz çalışacağının garantisini vermez.
9.2. Doping Bilişim, Ön Bilgilendirme Formunda mevcut mücbir sebepler hariç olmak üzere, işbu Sözleşme ve Ön Bilgilendirme Formu kapsamında satın alınan tarihten Dijital Hizmet bakımından dopinghafiza.com internet sitesinde Dijital Hizmet detaylarında öngörülen tarihe kadar sürekliliğini sağlamakla yükümlüdür. Dijital Hizmet’de yer alan dijital içeriklerin müfredat değişikliği vb. sebeplerden dolayı değiştirilmesi, güncellenmesi ve içeriklerin iyileştirilmesi amaçlarıyla bu süre içerisinde Alıcı’ nın dijital içeriklere erişememesi, sürekliliğin ihlali anlamına gelmeyecektir.
9.3. Doping Bilişim, Dijital Hizmet’in sunumunun Alıcı’ya teslim edilmesinin (ifanın) kendisinden kaynaklanmayan bir sebep ile imkansızlaşması halinde, sözleşmenin ifasının imkansız olduğunu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içinde Alıcı' ya bildirmekle yükümlü olacaktır. Doping Bilişim ayrıca söz konusu Dijital Hizmet ile ilgili meydana gelecek değişiklikleri www.dopinghafiza.com resmi web sitesinde, SMS vasıtası ile veya belirleyeceği diğer bir yöntem ile tüm Alıcı/Kullanıcı' lara duyurmakla yükümlüdür.
9.4. Dijital içerikler; yazılım geliştirme, müfredatın güncellenmesi ve benzeri sebeplerle belirli günlerde erişime kapatılabilmektedir. Alıcı/Kullanıcı, dijital içeriklerin Doping Bilişim’ den kaynaklanmayan sebeplerle kesintiye uğraması ya da performans seviyesinde farklılıklar gözlenmesi halinde Doping Bilişim’ in bu durumu düzeltmek için gerekli özeni ve çabayı gösterdiğini bilir ve anılan durumlarda Doping Bilişim’ in tazminat yükümlülüğü bulunmadığını beyan ve kabul ve beyan eder.
9.5. Doping Hafıza platformunda, piyasadaki benzer standartlar dahilinde kullanıma engel olmayacak seviyede hata, kusur ya da kesinti oluşabilir.
9.6. Dijital içeriklerin geliştirilmesi, müfredata uyarlanması ve güncellenmesi gibi sistem ve içerik çalışmalarının, elde olmayan sebeplerle on günden uzun süreli olarak Doping Hafıza platformunu kesintiye uğratması halinde Doping Bilişim; Alıcı/Kullanıcı’ ya programın kullanım miktarı kadar bedelden indirim yaparak iadesini gerçekleştirebilir.
9.7. Doping Bilişim yalnızca işbu Sözleşme’ de ve Ön Bilgilendirme Formu’ nda bilgileri yer alan Dijital Hizmet’i Alıcı’ ya sağlamakla yükümlü olup, Alıcı/Kullanıcı’ya bir başarı veya kesin bir sonuç taahhüdünde bulunmamaktadır. Dijital Hizmet’in Alıcı/Kullanıcı’ nın subjektif beklentisine uygun olmamasından ve bu sebeplerle ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan hiçbir şekilde Doping Bilişim sorumlu değildir.
9.8. Doping Bilişim, Dijital Hizmet ile sunulan herhangi bir içerik sonucunda maruz kalınan kayıp veya hasarlardan, veri kaybından veya herhangi bir ses, görüntü, fotoğraf, yazılım, teçhizat veya içerikteki hata, hasar ya da bozulmalardan, Dijital Hizmet’in Alıcı tarafından kullanımı neticesinde oluşacak herhangi bir telif hakkının ve/veya mülkiyet hakkının ihlalinden hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. Ayrıca, Kullanıcı’nın işbu Sözleşme hükümlerine aykırı eylemleri neticesi meydana gelen zararlardan Doping Bilişim hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.
9.9. Doping Bilişim, Dijital Hizmet ile sunulan her türlü dijital içerik üzerinde, tamamen kendi takdirinde olmak üzere, değişiklik yapma, makul sınırlar içinde kalmak üzere, gerekli olan içeriği kaldırma ve/veya yeni bir içerik ekleme, içerikleri güncel Dijital Hizmet programlarına uygun hale getirmek amacıyla önceden bildirimde bulunmaksızın güncelleme yapma yetkilerine sahiptir.


10. SÖZLEŞMENİN, SÜRESİ, SONA ERMESİ VE FESHİ
10.1. İşbu Sözleşme, bu Sözleşme’ nin 4.1. bendinde belirtildiği süre sonunda başka hiçbir işleme gerek olmaksızın, kendiliğinden sona erer.
10.2. Paket içeriğine dahil olması halinde; Çözücü kredi ve Koçum Yanımda veya Şimdi Anladım görüşme ve mesaj hakkı süreleri, Doping Hafıza Dijital Hizmet süresince devam eder. Doping Hafıza Dijital Hizmet’inin sona erdiği gün, içerik dahilindeki Uygulama kredi ve/veya haklar, kullanılmamış olsa dahi silinir. Uygulama marketlerinden satın alınan paketlerle ilgili süreler paket içeriğinde belirtildiği gibidir.
10.3. Doping Bilişim, Alıcı/Kullanıcı' nın İşbu Sözleşme'den doğan yükümlülüklerini İşbu Sözleşme’ de, belirtilen şekilde yerine getirmemesi halinde derhal ve bildirimsiz olarak Sözleşme’ yi feshedebilir. Bu halde Alıcı/Kullanıcı, Doping Bilişim’ den hiçbir bedel talep edemez.
10.4. Kullanıcı’ nın, Doping Bilişim’in uzman, soru birimi ve teknik destek çalışanları dahil herhangi bir çalışanına genel ahlaka ve kamu düzenine aykırı, uygunsuz, onur kırıcı yorum, paylaşım, söz ve/veya davranışlarda bulunması halinde; Doping Hafıza kullanımı ve Sözleşme Doping Bilişim tarafından tek taraflı olarak ve bildirimde bulunmaksızın sonlandırılabilir.
10.5. Satın alınan Dijital Hizmet’e ilişkin dijital içeriklerin geliştirilmesi, müfredata uyarlanması ve güncellenmesi gibi sistem ve içerik çalışmalarının, elde olmayan sebeplerle on günden uzun süreli olarak Doping Hafıza platformunu kesintiye uğratması halinde Doping Bilişim; Alıcı/Kullanıcı’ ya programın kullanım miktarı kadar bedelden indirim yaparak iade gerçekleştirilebilir ve Sözleşme sonlandırılabilir.


11. LİSANS
11.1. İşbu Sözleşmeye konu Dijital Hizmet’in satın alınmasıyla Doping Bilişim’ e ait Eser’in (Dijital Hizmet) münhasır olmayan ve yalnızca kullanım hakkına ilişkin lisansın, Kullanıcı’ya sınırlı ve süreli olarak tevdii söz konusudur.
11.2. Eser, yürürlükteki her türlü mevzuat ile korunmakta olup, İşbu Sözleşme ile Kullanıcı’ya Eser’den doğan herhangi bir mali ya da manevi hakkın devri yapılmamakta; yalnızca Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında münhasır olmayan kullanım lisansı, ticari olmayan ve kişisel kullanım için, Dijital Hizmet içeriğinde belirlenen süre boyunca (TYT, AYT, DGS, LGS, ALES, İNGİLİZCE ve KPSS paketleri ve bunlara dahil olan Hızlı Okuma Teknikleri paketi sınav tarihine kadar, ara sınıflar için olan paketler ilgili akademik yıl boyunca, ara sınıflar+ LGS sınav tarihine kadar ve tekli alınan Hızlı Okuma Teknikleri paketi 60 gün boyunca, tekli İngilizce paketleri ve Turkish Doping paketleri 180 gün boyunca) tevdi olunmaktadır.
11.3. Doping Bilişim, işbu Sözleşme’ nin Kullanıcıya bırakmadığı Eser’ e ilişkin her türlü hakkı, mülkiyeti ve menfaati (bunlarla sınırlı olmamakla birlikte tüm Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları dahil) açıkça saklı tutar.
11.4. Kullanıcı, İşbu Sözleşme konusu lisanstan doğan, Doping Bilişim’ in ve tedarikçilerinin fikri mülkiyet haklarını ihlal ederek; eseri izinsiz kopyalaması, çoğaltması, dağıtması ya da izin gerektirecek şekilde görüntülemesi, bazı çalışmalarda kullanarak türetmesi (türevlerini oluşturması) gibi hallerde, Doping Bilişim’ e 5.000.000 TL (beşmilyon TL) cezai şartı herhangi bir mahkeme kararına gerek olmaksızın ödemeyi; bu cezai şartın fahiş olmadığını, ihlalin ve kusurun ağırlığına göre Doping Bilişim’ in bu ceza miktarını artırabileceğini ve mahkemelerden terkini veya tenkisini talep etmeyeceğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder. Doping Bilişim, bu ihlalden dolayı uğradığı zararlar nedeniyle, ayrıca, ilgili mevzuat çerçevesinde suç veya ceza öngören hükümlerden doğan ve/veya Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Rekabet Hükümleri ve ilgili mevzuat uyarınca tazminat ve/veya tüm dava haklarını saklı tutar.


12. KULLANIM SINIRLARI
12.1. Kullanıcı, Dijital Hizmet’in yahut Dijital Hizmet’de sunulan içeriğin herhangi bir yazılım bileşenine ilişkin olarak kısmen veya tamamen tersine mühendislik yapamaz, uygunsuz bir erişim elde etme teşebbüsünde bulunamaz, Dijital Hizmet'in bir kısmını ya da tamamını kopyalayamaz, taklit edemez, 2. El dahil olmak üzere satışını yapamaz, sosyal medya ortamlarında ve diğer internet sitelerinde yayınlayamaz ve bu platformlarda satışa sunamaz, Dijital Hizmet’i, Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formu’nda yer alan amaçlar haricinde kullanamaz, Doping Bilişim’ in fikri mülkiyet haklarını veya diğer haklarını ihlal edecek herhangi bir eylemde bulunamaz, sistemin bütünlüğüne, veya sistemde yer alan herhangi bir içeriğe zarar verecek eylemlerde bulunamaz, Dijital Hizmet (Eser) üzerindeki herhangi bir ticari markayı veya işareti kapatamaz, kaldıramaz, değiştiremez veya tahrif edemez, Dijital Hizmet’in herhangi bir bölümünü ya da tamamını kopyalayamaz, kiraya veremez, lisans sağlayamaz yahut 2. el dahil olmak üzere satışını yapamaz, Dijital Hizmet’in tamamını yahut herhangi bir bölümünü başka bir web sitesinde paylaşamaz, Dijital Hizmet’e zarar verici nitelikte kötü amaçlı yazılım yahut zararlı kod kullanamaz, Dijital Hizmet’i, Dijital Hizmet ile doğrudan rekabet edebilecek herhangi bir hizmet, Dijital Hizmet veya teknolojiyi geliştirmek, ticarileştirmek, lisanslamak veya satmak amacıyla kullanamaz Dijital Hizmet’i kullanırken ulusal veya uluslararası mevzuat hükümlerini ihlal edemez, Dijital Hizmet’in tamamını yahut herhangi bir bölümünü başka bir web sitesinde paylaşamaz, Dijital Hizmet’de faaliyetlerini gerçekleştiren uzmanlar ile Dijital Hizmet'in kullanım sınırları haricinde hiçbir şekilde iletişime geçemez, Doping Bilişim’in veya üçüncü bir şahsın telif, marka, patent, ticari sır başta olmak üzere ve bunlarla sınırlı olmayarak haklarını ihlal edecek eylemlerde bulunamaz, Dijital Hizmet’ün kullanımı için kendisine tahsis edilmiş Kullanıcı bilgilerini veya şifre bilgilerini paylaşamaz, Dijital Hizmet'i işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formunda yer alan hükümlere aykırı kullanımda bulunamaz, okul, sınıf, yardımcı kurs, özel ders gibi toplu alanlarda ya da Kullanıcı harici kişilere kullanıma açamaz.
12.2. Doping Bilişim’ in bu ihlalden dolayı uğradığı zararlar nedeniyle, ayrıca Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca tazminat hükümlerine ve/veya cezai hükümlere başvurma hakkı saklıdır.
12.3. Kullanıcı, Doping Bilişim’ in hem 11.4. maddede anılan cezai şart bedelini hem de borcun ifasına aykırılıktan doğacak tazminat bedelinin ifasını ayrı ayrı talep edeceğini kabul eder.
12.4. Kullanıcı’ nın İşbu Sözleşme hükümlerine aykırı eylem ya da işlemi sebebiyle, Doping Bilişim’ in işbu Sözleşmeyi feshetme Kullanıcı’ ya sağlanan dijital içeriğin kullanımına son verme ve Kullanıcı’ nın dijital içeriğe erişimini kapatma, kısıtlama veya askıya alma hakkı saklıdır.
12.5. Kullanıcı’ nın Dijital Hizmet'i işbu Sözleşme hükümlerine aykırı kullanımı halinde yukarıdaki hükümler hariç, Doping Bilişim’ in gerekli her türlü müdahalelerde bulunma hakkı saklıdır.


13. DİJİTAL HİZMET ÜZERİNDEKİ KORUMA ARAÇLARI
Dijital Hizmet paketi içerisindeki videolarda, medya güvenliğini sağlayabilmek amacıyla hareketli watermark (saydam damga/güvenlik işareti) yerleştirilmiştir. Bu hareketli işaret, Kullanıcı’ nın adını, soyadını ve ona tahsis edilen referans numarasını içerir.
Kullanıcı, Dijital Hizmet içerisindeki medyaları izlemesi sırasında, görüntülü sohbet servislerinden (Zoom, FaceTime, Skype vb.) herhangi birini aktif etmesi halinde “ekran yakalayıcı tespit” uyarısı alır. Bunun nedeni, bu tür servislerin ekran yakalama ya da kaydetme özelliğini kullanmasıdır. Kullanıcı’ nın, Dijital Hizmet'i izlemeye devam edebilmesi için bu tür uygulamaları sonlandırması gereklidir.


14. SORUMSUZLUK KAYDI
14.1. Doping Bilişim, işbu Sözleşme konusu Dijital Hizmet bakımından Dijital Hizmet’den beklenen olağan işlevleri yerine getirmesi için kendisinden beklenen dikkat ve özeni göstermekle sorumluluktan kurtulur. Doping Bilişim, Kullanıcı'ya herhangi bir başarı ya da sistemin kusursuz işleyeceği taahhüdünde bulunmaz.
14.2. Doping Bilişim işbu Sözleşme konusu Dijital Hizmet'i; yazılım geliştirme, müfredatın güncellenmesi gibi sebeplerle belirli günlerde erişime kapatma hakkına sahiptir. Kullanıcı, dijital içeriklerin Doping Bilişim’ den kaynaklanmayan sebeplerle kesintiye uğraması ya da performans seviyesinde farklılıklar gözlenmesi halinde Doping Bilişim’ in bu durumu düzeltmek için gerekli özeni ve çabayı gösterdiğini bilir ve anılan durumlarda Doping Bilişim’ in tazminat yükümlülüğü bulunmadığını kabul ve beyan eder.
14.3. Kullanıcı, söz konusu Dijital Hizmet'i kullanmaya başlamakla işbu Sözleşme hükümlerini kabul eder ve Kullanıcı’ nın Dijital Hizmet'in kullanımına ilişkin lisans kapsamını bildiği kabul edilir. Dijital Hizmet'i elektronik cihazına kuran Kullanıcı, işbu Sözleşme’yi ve Lisans kapsamını bilmediğinden hareketle Doping Bilişim’ in sorumluluğuna başvuramaz. Mesafeli Sözleşme kabul edilmiş ve onaylanmış olacaktır.
14.4. Kullanıcı’ nın sınırlı ehliyetsiz olması durumunda, Kullanıcı’ nın Sözleşme’ nin tarafı olmasına velisi/vasisi tarafından geçerli ve hukuka uygun icazet verildiği kabul edilir. Aksi yöndeki iddialardan hiçbir şekilde Doping Bilişim sorumlu olmayacak ve Doping Bilişim’ in işbu halde doğacak bütün zararından Alıcı doğrudan doğruya sorumlu olacaktır.
14.5. Doping Bilişim, söz konusu Dijital Hizmet'in kullanımıyla doğrudan veya dolaylı olarak ilgili olabilecek donanım veya işletim sistemi arızasından, telif hakları Doping Bilişim’e ait olmayan veritabanı yazılımından, iletişim ağı (network) tasarım ve bağlantı hatalarından, voltaj dalgalanması ve elektrik kesilmesinden virüs bulaşmasından ve benzeri çevresel faktörler ve Kullanıcı hatalarından kaynaklanacak bilgi ve yazılım kayıplarından hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
14.6. Doping Bilişim, Kullanıcı’nın sözleşmeye aykırı eylemlerinden doğan zararlardan hiçbir koşul altında sorumlu tutulamaz.


15. ELEKTRONİK İLETİ
15.1. Alıcı, Dijital Hizmet’e ilişkin Dijital Hizmet’in ifasının yerine getirilebilmesi sebebiyle, ödemenin gerçekleştirilmesi ve arıza-hata durumlarının düzeltilmesi aşamalarında Alıcı’ ya yapacağı bilgilendirmeleri Alıcı’ nın izni olmaksızın yapabilir.
15.2. Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik’ in 2/b bendi uyarınca Doping Bilişim, Doping Hafıza Dijital Hizmet Kullanıcı’ sı ya da velisine ticari ileti iletebilir.


16. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
16.1. Kullanıcıya özel hizmet verilebilmesi için Dijital Hizmet'in satın alınması sırasında isim, soyisim, adres ve e-mail adresinin alınması gereklidir. Bu bilgiler olmadan dijital içeriğe erişim sağlanması mümkün değildir. Bu aşamada Kullanıcı’ nın, bilgilerinin doğruluğunu teyit etmesi Dijital Hizmet'in işlevselliği bakımından önemlidir.
16.2. Doping Bilişim, Dijital Hizmet'in kurulumunun sağlandığı, Kullanıcı’ ya ait elektronik cihazın IP adresini Sözleşmenin kurulması ve ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması (6698 sayılı KVKK m.5/2-c) nedeniyle kaydeder. Kullanıcı’ ya ait IP adresinin işlenmesi, Dijital Hizmet'in kurulumunun, güvenliğinin sağlanması ve ileride doğabilecek arıza-hataların giderilebilmesi bakımından gereklidir.
16.3. Dijital Hizmet içerisinde yer alan soru bankası testlerine katılan Kullanıcı’ nın sıralaması test sonucunda derecelendirilir. Bu sayede, Kullanıcı’ nın tüm diğer Dijital Hizmet Kullanıcı’ ları arasında seviyesinin tespiti sağlanır. Kullanıcı, sıralamasının ilk 100’ de yer alması ve “En İyi 100” listesini aktifleştirmesi halinde; isim ve soyadının ilk harfi birlikte puan ve seviye bilgileri sıralamada yayınlanır.
16.4. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde kalmak üzere, Kullanıcı’ ya ait kişisel, eğitsel, sistem kullanım verilerini ve diğer bilgileri Doping Bilişim, Kullanıcı’ nın güvenliğini ihlal etmeden değerlendirebilir, analiz edebilir, gerektiğinde üçüncü kişilerle paylaşabilir ve bu verileri kullanım değerlendirme uygulamalarında ve kendi yükümlülüğünü ifa etmek ve bazı istatistiki değerlendirmeler için anonim olarak, bir veri tabanı üzerinde tasnif edip süresiz olarak muhafaza edebilir.
16.5. Kullanıcı daha detaylı bilgiye erişim için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında hazırlanan Aydınlatma Metni’ ne ve Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunması Politikasına www.dopinghafiza.com internet sitesinden ulaşılabilir.


17. TİCARİ ELEKTRONİK İLETİLER
17.1. Doping Bilişim, Kullanıcı’nın ticari elektronik iletilere onay vermesi halinde, Doping Hafıza platformunda kayıtlı olan elektronik posta adresi vasıtasıyla veya telefon numarasına arama yapmak ya da SMS göndermek suretiyle, mal ve hizmetlerini tanıtmak ve pazarlamak amacıyla Kullanıcı’ya ticari elektronik ileti gönderebilecektir. Kullanıcı, Doping Hafıza platformunda kayıtlı olan elektronik posta adresini ve telefon numarasını doğru ve güncel tutmakla yükümlüdür.
17.2. Kullanıcı, ticari elektronik iletilerin gönderilmesine onay vermeme ya da onayını geri alma hakkına sahiptir. Bu bağlamda, ilgili mevzuat uyarınca sayılan yöntemlerle onayını geri alabileceği gibi Doping Bilişim, Kullanıcı’nın bu hakkının kullanılmasını kolaylaştırabilmek amacıyla ayrıca ticari elektronik ileti gönderimine ilişkin tercihlerini satın alma sonrasında kısa mesaj yolu ile değiştirebilmesine olanak sağlamaktadır.


18. SÖZLEŞMENİN, SÜRESİ, SONA ERMESİ VE FESHİ
18.1. İşbu Sözleşme, bu Sözleşme’ nin 4.1. bendinde belirtildiği süre sonunda başka hiçbir işleme gerek olmaksızın, kendiliğinden sona erer.
18.2. Paket içeriğine dahil olması halinde; Çözücü kredi ve Koçum Yanımda görüşme ve mesaj hakkı süreleri, Doping Hafıza Dijital Hizmet paketi süresince devam eder. Doping Hafıza Dijital Hizmet paketinin sona erdiği gün, içerik dahilindeki Uygulama kredi ve/veya haklar, kullanılmamış olsa dahi silinir. Uygulama marketlerinden satın alınan paketlerle ilgili süreler paket içeriğinde belirtildiği gibidir.
18.3. Doping Bilişim, Alıcı/Kullanıcı' nın İşbu Sözleşme'den doğan yükümlülüklerini İşbu Sözleşme’ de, belirtilen şekilde yerine getirmemesi halinde derhal ve bildirimsiz olarak Sözleşme’ yi feshedebilir. Bu halde Alıcı/Kullanıcı, Doping Bilişim’ den hiçbir bedel talep edemez.
18.4. Kullanıcı’ nın, Doping Bilişim’in uzman, soru birimi ve teknik destek çalışanları dahil herhangi bir çalışanına genel ahlaka ve kamu düzenine aykırı, uygunsuz, onur kırıcı yorum, paylaşım, söz ve/veya davranışlarda bulunması halinde; Doping Hafıza kullanımı ve Sözleşme Doping Bilişim tarafından tek taraflı olarak ve bildirimde bulunmaksızın sonlandırılabilir.
18.5. Satın alınan Djital Hizmet’e ilişkin dijital içeriklerin geliştirilmesi, müfredata uyarlanması ve güncellenmesi gibi sistem ve içerik çalışmalarının, elde olmayan sebeplerle on günden uzun süreli olarak Doping Hafıza platformunu kesintiye uğratması halinde Doping Bilişim; Alıcı/Kullanıcı’ ya programın kullanım miktarı kadar bedelden indirim yaparak iade gerçekleştirilebilir ve Sözleşme sonlandırılabilir.


19. FİKRİ MÜLKİYET İHLALİ ŞİKAYET BAŞVURUSU
Doping Bilişim üçüncü kişilerin fikri mülkiyetlerine önem verir. Bu nedenle, fikri ve sınai mülkiyet hakkı ihlaline yönelik şikayetler, ilgili mevzuatta belirtilen şartları sağlaması şartıyla Doping Hafıza iletişim kanalları üzerinden ya da Yıldız Teknopark, Yıldız Teknik Üniversitesi, Çifte Havuzlar Mahallesi, Eski Londra Asfaltı Caddesi, Kuluçka Merkezi B2 Blok No:151/1G Kapı No:205 ESENLER/İSTANBUL adresine noter aracılığıyla iletebilirsiniz. Mevzuatta belirtilen şartları içermeyen başvurular değerlendirmeye alınmaz ve başvuru sahibi eksiklikle ilgili bilgilendirilir.


20. KISMİ GEÇERSİZLİK
İşbu Sözleşmede yer alan hükümlerden herhangi birinin hükümsüz olması halinde bu geçersizlik sözleşmenin tümüne sirayet etmeyecek ve sözleşme, diğer hükümleri ile geçerliliğini koruyacaktır.


21. UYUŞMAZLIK HALİNDE YETKİLİ MERCİİ
Alıcı, işbu Sözleşme’ den doğan veya işbu Sözleşme ile ilgili olan uyuşmazlıklarda ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyeti'ne veya Tüketici Mahkemesi’ne başvurabilir.


22. YÜRÜRLÜK
22.1. İşbu Sözleşme, Alıcı tarafından okunarak elektronik ortamda onaylandığı takdirde tüm hüküm ve koşullarıyla yürürlüğe girecektir. Alıcı, bu hususu bilerek Sözleşme’ yi okumuş ve onaylamıştır.
22.2. İşbu Sözleşme’nin bir örneği, satın alma sırasında başvuru formunda bildirilen e-mail adresine Alıcı tarafından muhafaza edilmek üzere otomatik olarak gönderilecektir.