Doping Hafıza
Whatsapp'tan yazÇağrı Merkezimiz
Yardım
Image

Sorun
Yaşıyorsanız
Yardım İçin Buradayız

Sıkça Sorulan Sorular

En çok merak edilen konuları bir araya topladık. 😇

Doping Hafıza nedir?

Uygulamamızda Neler Var?

Sınava hazırlık sürecindeki tüm ihtiyaçlarınız düşünülerek tasarlanmış online panelimizde; birebir canlı rehberlik desteği alabilir, anında online özel ders alabilir, ders çalışma programınızı yoğunluğunuza göre hazırlayabilir, çıkmış soruların detaylı analizlerine ve çıkabilecek soruların tahminlerine ulaşabilir, yapamadığınız soruların fotoğrafını atarak en kısa sürede cevapların videolu çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Pc ve Mobil

Yapay Zeka Destekli Akıllı Test Paneli

Akıllı Test Paneli, Türkiye’de ilk defa yapay zekanın bir online platformunda kullanıldığı, kullanıcıların eksiklerini saptayıp hangi konulara daha fazla çalışmaları gerektiğini söyleyen teknolojik bir paneldir.

Yapay Zeka

Kişiselleştirilmiş Ders Çalışma Programı

Kişiselleştirilmiş “Ders Çalışma Programı” ile dilersen sadece eksik olduğu konuları seçebilir, dilersen hazır ders çalışma programlarını kullanabilir veya katılacağın seviye tespit sınavının sonucuna göre sana özel hazırlanan ders programını kullanarak hemen çalışmaya başlayabilirsin! Ayrıca sadece test çözmek için, veya sadece ders videosu izlemek için çalışma takvimi de hazırlayabilirsin.

Ders Programı

İnteraktif Ders Videoları

Okuma ve izlemelerin ötesinde bir öğrenim deneyimi yaşayın. Yapay zeka sayesinde vakit kaybetmeden dersi izlediğiniz anda çıkan interaktif sorularla hızlı ve etkili şekilde öğrenin.

interaktif ders videoları

Reflekslerle Matematik nedir?

Reflekslerle Matematik, sınav için gerekli tüm matematiksel becerilerin öğrenciye adım adım kazandırıldığı etkili bir öğrenme sistemidir. Bu sistemle öğrenci her konuyu temelden ve reflekslere parçalanmış şekilde öğrenir. Her refleksten sonra soru çözer ve bir sonraki refleksi kazanmaya hazır hale gelir. Birikimli ilerleyerek daha kompleks soruları çözmek için gerekli donanıma sahip olur.

Öğrenci herhangi bir üniteye giriş yaptığında isterse temel düzey, isterse de ileri düzey konu anlatım videolarını ve sorularını seçerek kendi belirlediği düzeyden öğrenimine devam edebilir. Ayrıca seviyesini kendisi seçmek yerine, ilgili ünite ile alakalı bir seviye tespit sınavına girerek yapay zekânın seviyesini tespit etmesini sağlayabilir.

 Serüvenlerle Fen Bilimleri nedir?

Serüvenlerle Fen Bilimleri konunun mantığını kavratan etkili animasyonlar, interaktif konu anlatımları, her üniteye özel orijinal arayüz ve görsel tasarımlarla oyun formatında hazırlanmış bir sistemdir. Soru bağlamında ise her videonun ardındaki pekiştirici sorular ve ünite sonlarındaki yeni nesil sorularla sistem öğrencilere puan toplama ve rozet kazanma imkânı sunar. Böylece devamlılık ve bütünlük esasına dayalı serüven formatı içinde ilerlemek ve sıkılmadan öğrenmek mümkün olur.


Tarih Yolculuğu Nedir?

Tarih Yolculuğu, Doping Hafıza eğitmenleri tarafından devamlılık esası gözetilerek oyun formatında tasarlanmış etkili ve bütüncül bir öğrenme sistemidir. Tarih Yolcuğu’nun içinde hafıza teknikleri, animasyonlar, infografikler ve ünite özelinde hazırlanmış konseptler yer almaktadır. Öğrenci, seçtiği karakterle birlikte bir yolculuğa çıkar, konulardan ve video ardı sorulardan puanlar kazanıp yeni eşyalar elde eder. Konu anlatımlarından sonra gelen özet bilgilerle efektif bir şekilde not alır, video ardından gelen interaktif sorularla ise öğrendiklerini hızlı ve tam anlamıyla pekiştirir.

Coğrafya Macerası Nedir?

Doping Hafıza eğitmenleri tarafından tasarlanmış TYT Coğrafya Macerası, devamlılık esası gözetilerek oyun formatında dizayn edilmiş etkili ve bütüncül bir öğrenme sistemdir.

Coğrafya Macerasında öğrenci; animasyonlar, infografikler ve hafıza teknikleriyle öğrenir ve kafasında canlandıramadığı coğrafi unsurları somut olarak görme fırsatı elde eder. Videolara eşlik eden bilgi köşeleri ve içeriklerin ardından gelen kazanım notları yardımıyla efektif bir şekilde not alır. Video ardından gelen interaktif sorularla ise öğrendiklerini tam anlamıyla pekiştirmiş olur.

Sınava yönelik kazanımlara uygun olarak hazırlanmış olan TYT Coğrafya Macerası ile öğrenciler, karakterler aracılığıyla bütüncül bir akış içerisinde, sembol çıkartmalar elde ederek koleksiyonlarını tamamlar, eğlenceli ve öğretici bir maceraya atılmış olurlar.

Şimdi Anladım Uygulaması Nedir?

Günümüzün en kıymetli kavramı zaman. Herkes zamanı en verimli şekilde kullanmaya çalışıyor. Özellikle de öğrenciler…Şimdi Anladım uygulaması olarak, öğrencilerin zamanı hızlı ve etkili değerlendirme ihtiyaçlarının farkındayız. İşte bu yüzden, onlara anlamadıkları konuda 10 dakikalık online özel ders deneyimi sunuyoruz. İstiyoruz ki anlaşılmayan hiçbir konu kalmasın, doğru zaman kullanımıyla öğrencilerin başarıları daima artsın.

Şimdi Anladım Nedir?

Şimdi Anladım; ortaokul ve lise öğrencilerini uzman eğitmenlerle buluşturarak canlı görüşmeler ile öğrencinin anlamadığı konularda eğitmenlerden destek almasını sağlayan yeni nesil online özel ders uygulamadır. Her görüşme 10 dakika ile sınırlandırılmıştır ve 10 dakika tamamlandığında canlı görüşme sona erer. Gerekli olursa görüşme eğitmen tarafından ekstra 2 dakika uzatılabilir.

Kullanıcı öğrenciler, uygulamayı indirdikten sonra kaçıncı sınıfta olduğunu belirtir. Ardından anlamadıkları konunun dersini seçer ve “Eğitmen Ara” butonuna tıklayarak uzman eğitmenle online görüntülü görüşmeye başlarlar. Eğitmen, öğrencilerin anlamadığı konuyu 10 dakikada anlatır. Böylece birebir, hızlı ve etkili online özel ders gerçekleşmiş olur. Kullanıcı öğrenciler uygulama içerisinde eğitmenleri puanlandırabilirler.

Şimdi Anladım uygulamasıyla hedefimiz sınavlara hazırlık döneminde fiziksel olarak gerçekleştirilen özel ders deneyimini dijitale taşımak, öğrencilerin notlarını ve netlerini yükseltmek, öğrenciye ekspres online özel ders deneyimi sunmak. Öğrencilere tüm bu imkanları sunarken veliler de gönül rahatlığıyla bu platformu keşfedebilir ve Şimdi Anladım uygulamasıyla güvenilir bir bağ kurabilirler.

Ayrıca Doping Hafıza’dan belirli eğitim paketlerinden birini almış öğrencilerimiz, Şimdi Anladım uygulamasından ayrıcalıklı olarak faydalanabilecekler.

Koçum Yanımda Uygulaması Nedir?

Koçum Yanımda - Dijital Rehberlik Servisi, üniversite sınavına hazırlanan öğrencileri sınav koçları ve derece yapmış üniversiteli koçlar ile buluşturan yeni nesil bir online rehberlik uygulamasıdır. Öğrencilerimiz, Koçum Yanımda ile gelişimlerini destekleme imkanı bulurken ihtiyaç duydukları birebir rehberlik hizmetine anında erişim sağlar.

Uygulama, öğrencilerin üniversite sınavına hazırlık sürecine dair danışmak istedikleri tüm konuları görüntülü görüşmeler ve mesajlaşma yoluyla ihtiyaç duydukları her an sınav koçlarına sorması esasına dayanır. Aynı zamanda sınava hazırlanan öğrencilere rol model ve akran danışmanlığının önemine bağlı olarak daha önceki yıllarda derece yapmış Üniversiteli Koçlarımız ile canlı görüşme imkanı sunarak motivasyonlarını artırmayı hedefler. 

Doping Hafıza’dan 9. Sınıf+10.Sınıf Tüm Dersler ve TYT+AYT eğitim paketlerini almış olan öğrencilerimiz paketlerine ek olarak tanımlanmış görüşme ve mesaj hakları ile Koçum Yanımda’dan faydalanabilirler.

Çözücü Uygulaması Nedir?

Öğrencinin çözemediği soruları Türkiye'de ilk defa video anlatım şeklinde çözen uygulamadır. Öğrenci, sorunun fotoğrafını çekip sisteme yükler ve alanında uzman öğretmenler tarafından yapılan çözümler video formatında çok kısa bir süre içinde öğrenciye ulaştırılır.

Yararlı bulabileceğiniz konu başlıkları

Doping Hafıza Dijital Öğrenme Platformu ile ilgili merak edilen konu başlıklarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.