Whatsapp'tan yaz Çağrı Merkezimiz
Menü

Destek

Destek
7. Sınıf - İnsanda Üremeyi Sağlayan Yapı ve Organlar
7. Sınıf - İnsanda Üremeyi Sağlayan Yapı ve Organlar Konusunu Öğrenmenin Ne Kadar Kolay Olduğunu Keşfet!
Bu videoda Doping Hafıza 7. Sınıf Serüvenlerle FEN BİLİMLERİ dersindeki "İnsanda Üremeyi Sağlayan Yapı ve Organlar" konusu anlatılmaktadır.

Döllenme nedir? Dişi ve erkek üreme hücreleri nelerdir ve nasıl oluşur? Erkek üreme organının yapısı nasıldır? Dişi üreme organının yapısı nasıldır? Üreme organlarının sağlığını nasıl koruyabiliriz? Üreme organlarının sağlığı neden önemlidir? gibi birçok sorunun cevabını öğrenecek ve siz de hem sınavda kolaylıkla " İnsanda Üremeyi Sağlayan Yapı ve Organlar" konusunu çözebilecek, hem de Fen Bilimleri dersindeki başarınızı artırabileceksiniz.

İnsanda üremeyi sağlayan yapı ve organlar konusunun soruları çözülürken neye dikkat edilmelidir?

Öncelikle "İnsanda Üremeyi Sağlayan Yapı ve Organlar" sorularını çözerken sorunun bizden ne istediği net bir şekilde anlaşılmalıdır. Soru kökü dikkatli bir şekilde anlaşılmalıdır.

Erkek üreme organını oluşturan penis, testis, sperm kanalı ve salgı bezi kavramları ile dişi üreme organını oluşturan yumurtalık, yumurta kanalı, rahim (döl yatağı) ve vajina (döl yolu) kavramlarının neler olduğu ve yapıların işlevleri iyi bilinmelidir.

Üreme organlarının sağlığının nasıl korunabileceği ve neden önemli olduğu iyi anlaşılmalıdır. Bu konunun daha verimli bir şekilde kavranabilmesi için "Canlılarda Üreme, Büyüme ve Gelişme" ünitesinin öğrenilmiş olması gerekmektedir. Soru bu bilgiler ışığında çözüldükten sonra kontrol edilmeli ve emin olunan şık işaretlenmelidir
Doping Hafıza Birebir Canlı Özel Ders
Doping Hafıza Bireysel Koc Takibi
Doping Hafıza Reflekslerle Matematik
Diğer paketleri incele
Hızlı Erişim Menüsü
7. Sınıf Örnek Videolar
Hızlı Erişim Menüsü
1
Sorularınızı Yanıtlayalım
Sepete Git