Whatsapp'tan yaz Çağrı Merkezimiz
Menü

Destek

Destek
Enerji Kaynakları
Enerji Kaynakları

Bu videoda 11.Sınıf Coğrafya Macerası’nda Çevre ve Toplum ünitesi içinde yer alan günümüzde insanlık için büyük bir öneme sahip olan Enerji Kaynakları anlatılmaktadır.

Enerji kaynakları nelerdir? Enerji kaynaklarının ülke ekonomisine katkısı nedir? Günümüzde mevcut enerji kaynakları rezervlerinin yüksek olduğu ülkeler hangileridir? gibi birçok sorunun cevabını bu videoda bulacak ve derslerinizdeki başarınızı kolaylıkla artırabileceksiniz.

Enerji kaynaklarını çalışırken özellikle hangi bilgilere dikkat etmeliyim?

Enerji kaynakları konumuzun giriş bölümünü oluşturan enerji kaynakları türleri bizim konumuzun da temelini oluşturmaktadır. Bununla birlikte yenilenemeyen enerji kaynaklarından petrol, doğalgaz ve kömür günümüzde sanayide en fazla tercih edilen enerji türleri olması nedeniyle bu kaynakların mevcut rezervlerinin hangi ülkelerde daha fazla olduğunu bilmek ilerleyen konularımıza da sağlam bir temel hazırlayacaktır. Yenilenebilir enerji kaynaklarımızda da en çok dikkat etmemiz gereken husus bu kaynaklar için mevcut potansiyelin yüksek olduğu ülke ve bölgelerin nereler olduğunu bilmektir. Ayrıca ülkelerin ve bölgelerin bu mevcut potansiyellerinin ne kadarını kullandığını bilmek bizim için oldukça önemli olacaktır.

Anında Canlı Özel Ders
Doping Hafıza Reflekslerle Matematik
Serüvenlerle Fizik-Kimya-Biyoloji
Diğer paketleri incele
Hızlı Erişim Menüsü
9. Sınıf Örnek Videolar
Hızlı Erişim Menüsü
1
Sorularınızı Yanıtlayalım
Sepete Git