Whatsapp'tan yaz Çağrı Merkezimiz
Menü

Destek

Destek
Servet-i Fünun Eser Özetleri
Servet-i Fünun Eser Özetleri Konusunu Öğrenmenin Ne Kadar Kolay Olduğunu Keşfet!
Bu videoda AYT Edebiyat dersindeki Servet-i Fünun Dönemi Eser Özetleri konusu içinde yer alan Mai ve Siyah, Gulyabani ve Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç eserlerinin özetini öğreneceksiniz.

Mai ve Siyah eserindeki karakterlerin isimleri nelerdir? Gulyabani eserini özet şeklinde nasıl aklımda tutabilirim? Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç romanının konusu nedir? gibi sorulara bu video ile cevap bulabilecek ve sınavlarda eser özetleri sorularında siz de başarı sağlayabileceksiniz.

Halit Ziya Uşaklıgil’e ait olan Mai ve Siyah adlı romanda başlıca karakterler olan Ahmet Cemil ve Hüseyin Nazmi; Hüseyin Rahmi Gürpınar’a ait olan Gulyabani adlı romanda başlıca karakterler olan Muhsine, Şefika Hanım; Hüseyin Rahmi Gürpınar’a ait olan Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç adlı romanda başlıca karakterler olan İrfan Galip ve Feriha gibi birçok karakteri bu videoyu izledikten sonra kolaylıkla öğreneceksiniz.

Servet-i Fünun Dönemi eser özetleri sorularında nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle soruda verilen parçayı dikkatlice okumalı ve parçanın içindeki kişilerden ve genel olarak parçanın konusundan bu parçanın hangi yazara ve eserine ait olduğu saptanmalıdır.

Doping Hafıza Reflekslerle Matematik
Serüvenlerle Fizik-Kimya-Biyoloji
Doping Hafıza Tarih Yolculuğu ve Coğrafya Macerası
Diğer paketleri incele
Hızlı Erişim Menüsü
AYT Örnek Videolar
Hızlı Erişim Menüsü
1
Sorularınızı Yanıtlayalım
Sepete Git