Whatsapp'tan yaz Çağrı Merkezimiz
Menü

Destek

Destek
6. Sınıf – Kesirlerle Yapılan İşlemlerin Sonucunu Tahmin Etme
6. Sınıf – Kesirlerle Yapılan İşlemlerin Sonucunu Tahmin Etme Konusunu Öğrenmenin Ne Kadar Kolay Olduğunu Keşfet!
Bu videoda 6.Sınıf Matematik dersindeki Tam Sayılar ve Kesirlerle İşlemler ünitesi içinde yer alan Kesirlerle İşlemler konusunun bir alt başlığı olan Kesirlerle Yapılan İşlemlerin Sonucunu Tahmin Etme anlatılmaktadır.

Basit kesirlerde neden yuvarlama işlemi yapma ihtiyacı duyarız? Basit kesirleri nasıl kolayca bir tam sayıya ya da yarıma yuvarlarız? gibi birçok sorunun cevabını bu videoda bulacak ve derslerinizdeki başarınızı kolaylıkla artırabileceksiniz.

Basit kesirleri yuvarlama üç alt başlıkta incelenir:

Pay ile paydası arasındaki farkı çok olan kesirler Pay ile paydası arasındaki farkı az olan kesirler Pay ile paydası arasındaki farkı birbirine yakın olan kesirler

Basit kesirlerde yuvarlama işlemini öğrenirken ezbere eğitimden uzaklaşarak konunun mantığını anlayacak, hayatın içinde nerede hangi örneklerle karşılaştığımı eğlenceli animasyonlara şahit olacak ve yapılan işlemlerin kolayca anlaşılması için özel olarak tasarlanan animasyonlar ile konu kavranacaktır.

Kesirlerle işlemler konusuna çalışırken nelere dikkat edilmelidir?

Kesirlerin pay ve paydasının ayrı sayılar değil bir bütünün parçalarını ifade eden sayılar kombinasyonu olduğunu unutmamalıyız. Bir bütünün parçalarını yorumlama ve işlem yapma hususunda ise denk parça- bütün ilişkisi olduğuna dikkat etmeliyiz. Bu kavramlar içselleştirildiği noktada sayılarla oyun oynamak çok eğlencelidir.

Doping Hafıza Reflekslerle Matematik
Doping Hafıza LGS Serüvenlerle Fen Bilimleri
Doping Hafıza Bireysel Koc Takibi
Diğer paketleri incele
Hızlı Erişim Menüsü
6. Sınıf Örnek Videolar
Hızlı Erişim Menüsü
1
Sorularınızı Yanıtlayalım
Sepete Git