Whatsapp'tan yaz Çağrı Merkezimiz
Menü

Destek

Destek
Doğal Kaynakların Sürdürülebilir Kullanımı
Doğal Kaynakların Sürdürülebilir Kullanımı

Bu videoda 11.Sınıf Coğrafya Macerası’nda Çevre ve Toplum ünitesi içinde yer alan Doğal Kaynakların Sürdürülebilir Kullanımı konusuna yer verilmektedir.

Sürdürülebilir kalkınma nedir? Atık türleri nelerdir? Geri dönüşüm nedir? ve Geri dönüşüm hangi aşamalardan oluşur? gibi birçok sorunun cevabını bu videoda bulacak ve doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımının insanlığın var olmaya devam edebilmesi için ne kadar önemli olduğunu çok daha iyi anlayabileceksiniz.

Doğal Kaynakların Sürdürülebilir Kullanımı çalışırken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle sürdürülebilir kalkınmanın ne olduğunu ve bizlere ne tür faydalar sağlayacağını kavramamız gerekiyor. Bu sayede geri dönüşüm kavramının önemini çok daha iyi anlayabiliriz. Konumuzda ayrıca dikkat etmemiz gereken bir husus atıklar ve geri dönüşüm. Nelerin atık olarak değerlendirildiği, atık türlerinin neler olduğu, hangi atık türlerinin geri dönüşüme uygun olduğu gibi bilgilerini içselleştirerek ve günlük yaşamımıza entegre ederek öğrenebiliriz. Örneğin: Cam ambalajlar geri dönüşüm için en sağlıklı ambalajlardır. Biz cam ambalajlarımızı günlük hayatımızda geri dönüşüm kutularına atmayı ihmal etmediğimizde konumuzu da tekrar etmiş ve hatırlamış oluruz.

Doping Hafıza Reflekslerle Matematik
Serüvenlerle Fizik-Kimya-Biyoloji
Doping Hafıza Tarih Yolculuğu ve Coğrafya Macerası
Diğer paketleri incele
Hızlı Erişim Menüsü
11. Sınıf Örnek Videolar
Hızlı Erişim Menüsü
1
Sorularınızı Yanıtlayalım
Sepete Git