Whatsapp'tan yaz Çağrı Merkezimiz
Menü

Destek

Destek
Çiçekli Bitkilerde Üreme Hücrelerinin Oluşumu
Çiçekli Bitkilerde Üreme Hücrelerinin Oluşumu

Bu videoda Doping Hafıza AYT Serüvenlerle Biyoloji dersindeki "Çiçekli Bitkilerde Üreme Hücrelerinin Oluşumu" konusu anlatılmaktadır.

Çiçekli bitkilerde erkek üreme hücreleri nasıl oluşturulur? Bitkilerde dişi üreme hücreleri nasıl üretilir? Megaspor ve mikrospor nedir? Vejetatif ve generatif çekirdek nedir? Polen tüpü nasıl üretilir? Polen nasıl oluşur? Çiçekli bitkilerde yumurta nasıl üretilir? Embriyo kesesi nedir? gibi birçok sorunun cevabını öğrenecek ve sınavda kolaylıkla "Çiçekli Bitkilerde Üreme Hücrelerinin Oluşumu" konusunun sorularını çözebileceksiniz.

Çiçekli Bitkilerde Üreme Hücrelerinin Oluşumu konusuna ait sorular çözülürken neye dikkat edilmelidir?

Bu konuya çalışırken mayoz bölünmenin görüldüğü olaylara özellikle dikkat edilmelidir. Mikrospor ana hücresi ile megaspor ana hücresi birbirine karıştırılmamalıdır. Polen ve yumurtanın nasıl oluştuğu iyi kavranmalıdır. Polen çekirdeklerinin isimlerine ve hangi görevleri üstlendiğine dikkat edilmelidir.

Sorularda çiçekli bir bitkide üreme hücrelerini oluşturan yapılar şematize edilebileceği için hem bu yapılar hem de bu yapılarda meydana gelen olaylar iyi kavranmalıdır.

Doping Hafıza Reflekslerle Matematik
Serüvenlerle Fizik-Kimya-Biyoloji
Doping Hafıza Tarih Yolculuğu ve Coğrafya Macerası
Diğer paketleri incele
Hızlı Erişim Menüsü
AYT Örnek Videolar
Hızlı Erişim Menüsü
1
Sorularınızı Yanıtlayalım
Sepete Git